Nawrócenie

Boskie Pismo nie tylko zabrania popełniania występków, ale także leczy tych, którzy otrzymali rany z ich powodu. Odczuwa wstręt do nowacjańskiej surowości i oskarża pasterzy, którzy nie okazali tego rodzaju troski o owce. Sam Bóg mówi: „O, pasterze! Słabej nie wzmocniliście, chorej nie uleczyliście, źle się mającej nie przywróciliście do sił, błądzącej nie nawróciliście, zagubionej nie szukaliście”. Jest oczywiste, że ten, kto oskarża zaniedbanie tego rodzaju działania, chce powiedzieć, że słabość owiec zasługuje na opiekę.
Teodoret z Cyru, O herezjach, tł. Przemysław Szewczyk

2 myśli nt. „Nawrócenie”

  1. Dziękuję, że istnieje taka strona, że istnieją tacy ludzie, jak Autor i większość tu piszących! Mieszkam na wsi i widzę, jak większość ludzi traktuje zwierzęta hodowlane, ale i te uznawane za towarzyszące – psy, koty, konie Chłopskie okrucieństwo i brak empatii jest wrodzone, żadne studia na to nie pomogą, a jak jeszcze proboszcz trudniący się po godzinach pracy w kościele polowaniem, wspomoże pogardą dla Bożego stworzenia – to mamy pełen obraz wsi podobno sielskiej i anielskiej!

  2. Ever since I have adopted this field, it took me a long time to find such blogs and solutions. Such an author also has to be appreciated who writes such amazing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *