W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – homilia o Trójcy

Narzekamy na poziom kazań/homilii w naszych kościołach. Że nudne, że ciągle o moralności, że mało w nich o prawdach wiary, że wymyślane przy goleniu… Czy musi tak być? Nie musi. Już na najbliższą niedzielę jest okazaja, by spróbować to zmienić.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej (która w kalendarzu liturgicznym jest już pojutrze) to jedna z najlepszych okazji, żeby powiedzieć o samym jądrze naszej wiary, o jej centrum. Wszak temu zagadnieniu w głównej mierze były poświęcone pierwsze sobory Kościoła, na których dokonano gigantycznego wysiłku, by za pomocą najlepszych ówczesnych pojęć wyrazić naukę o Bogu w Trójcy jedynym.

Mam więc konkretną propozycję: wezwijmy, poprośmy, zachęćmy naszych kapłanów, żeby w najbliższą niedzielę wygłosili homilię na temat Trójcy. Niech to będzie wyraz naszej rzeczywistej chęci słuchania w naszych kościołach o sprawach dla wiary najistotniejszych. Niech kapłani przekonają się, że tym, których widzą w nawach naszych świątyń, na takiej homilii zależy.

Użytkowników Facebooka zapraszam do udostępniania, zapraszania na utworzone na FB wydarzenie: https://www.facebook.com/events/402027653317691/ . Zapraszajmy, zachęcajmy, tym bardziej że do niedzieli czasu już niewiele.

Jedna myśl nt. „W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej – homilia o Trójcy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *